Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com
image
image
img
img
img
img
img
img
img
img

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE OKUL AİLE İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 

Çocukların sosyal anlamda etkilendikleri kurumların başında aile sonra da okul gelmektedir. aile içideki sosyal tutum ve paylaşım okul ortamına uyumlı ise,genelde çocuğun gelişiminde sorun yaşanmamaktadır.Fakat ;Her iki kurmun çocuğa yansıttığı olgular farklılık gösteriyorsa çocuğun okul hayatında başarısızlık gözlemlenmesi kaçınılmazdır.Bu nedenle uzmanlar,çocukların okul hayatındaki başarısızlıklarının nedenlerini araştırmak için,çocuk ve ebeveynler ile birebir görüşerek sorunun nereden kaynaklandığına ve özellikle aile ortamı içinde bilerek ya da bilinmeyerek çocuğu etkileyen unsurların var olup olmadığına bakmaktadırlar.son yıllarda okullarda psikolojik danışman ve rehber öğretmen danışmanlığına fazlasıyla önem verilmesinin nedeni de budur.

Sevgili ebeveynler ;

Günümüz toplumlarında okul,artık yalnızca bilgi aktaran bir kurum değildir.Bugün okul bir yönden çocuk ve gençlerin hayata hazırlanmalarında ve sosyalleşme sürecinde önemli rol oynarken,aynı zamanda anne-babaların eğitimi konusunda da yardımcı olmak zorundadır.Eğitimideki devamlılık ilkesi göz önünde bulundurulduğunda,okulun çocuk,genç ve yetişkini eğitme rollerine,aile işbirliği boyutunun da katılması önemli bir noktadır.

Sevgili velilerimiz okul aile işbirliğinin sağlıklı bir biçimde sağlanması için okulumuzda;

+psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti,
+Öğretmen veli görüşmeleri,
+Veli toplantıları,
+Özel günlerde yapılan kutlamalar,
+aylık mini programlar,
+Haftalık haber mektupları,
+Haftalık etkinlik katılım raporları
+Aile katılım çalışmaları,
+Hafta sonu ev ödevleri,
+Hafta sonu aile - çocuk dergi çalışmaları vb. uygulamalar yapılarak eğitim ve öğretime ailelerin etkin katılımının sağlanması amaçlanmaktadır.

Sevgili anne babalar her öğretmen bir anlamda anne ve babadır.Her anne ve baba da bir anlamda öğretmen.Çocuklarımıza verdiğimiz eğitimin ; Onları hoşgörülü,topluma duyarlı,uyumlu,başarılı,özgüven sahibi,kendini ifade edebilen,farklılıkları kabullenebilen,kendi kendine yetebilen bireyler olma konusunda etkin rol alabilmesi için okul - aile işbirliğinin sağlanması ve sağlıklı sürdürebilmesi kaçınılmazdır.Bizlere bu konuda verdiğin destekten dolayı sizlere teşekkür ederiz.


UZMAN PSİKOLOG
DERYA UĞURTAN

Mini Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
 
Neredeyiz?

Bize aşağıdaki adres bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Özel Merter Anaokulu
Adres : Ahmet Kutsi Tecer Cd. Poyrazlı Sk. No:16/B Merter / İST.

Tel : 0212 555 4469
Faks : 0212 555 4489

Google Haritası için tıklayın

Bize Hemen Ulaşın
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com